http://www.britneyspears.freewebweb.com/
BritneyspearsBritneyspearsBritneyspearsBritneyspears
BritneyspearsBritneyspears

Strona o Britney Spears

Britney Spears, właśc. Britney Jean Spears primo voto Federline (ur. 2 grudnia 1981 w Kentwood w stanie Luizjana w USA), amerykańska piosenkarka popowa, tancerka i aktorka. Wychowała się w Kentwood w stanie Luizjana. Spears występuje od 10 roku życia począwszy od występów wraz z Justinem Timberlakem, Joshuą Chasezem, Keri Russell, Christiną Aguilerą oraz Ryanem Goslingiem w programie Klub Myszki Miki, emitowanym przez Disney Channel w latach 1993-1994.

Pierwsze sukcesy
Pierwszy singiel "Baby One More Time" pojawił się w radiu i MTV pod koniec 1998 r. Według wielu był to ogromny sukces, na ówczesnym rynku muzycznym, bowiem od czasów Madonny, nikomu jeszcze nie udało się zdobyć platynowego singla w tak krótkim czasie. Ten sukces powtórzył kilka miesięcy później wydany już oficjalnie z debiutanckiej płyty "Baby One More Time" singel (You Drive Me) "Crazy". Britney Spears zaczęła pojawiać się na okładkach pism i magazynów np. "Vogue" czy "Rolling Stone".

2001-2003 rozwój kariery
Na początku 2001 r. Spears zawarła kilkuletni, ośmiomilionowy kontrakt z Pepsi. Na rynek została wypuszczona druga książka zatytułowana "A Mother's Gift", napisana we współpracy z matką, Lynne. 6 listopada 2001 r. ukazał się trzeci studyjny album młodej piosenkarki, zatytułowany po prostu "Britney" i zawierał on 13 utworów. Singlem promującym był "I'm A Salve 4 U", zaprezentowany już we wrześniu na MTV Video Music Awards podczas słynnego występu Britney, gdzie tańczyła ona trzymając żółtego pytona. Płyta zadebiutowała na pierwszych miejscach list przebojów w USA i Kanadzie. W pierwszym tygodniu krążek sprzedał się w ponad 740 tys. kopii w samych Stanach, a jego światowa sprzedaż to 15 milionów. Britney była współautorką wielu piosenek na płycie. Jej dwa single, wspomniany już wcześniej "I'm A Slave 4 U" i "Boys" zostały napisane i wyprodukowane przez zespół The Neptunes. W remiksie do singla "Boys" Britney śpiewa wspólnie z liderem zespołu, Pharrellem Williamsem. Singiel "I'm Not A Girl, Not Yet A Woman" został stworzony we współpracy z Dido (piosenkarka). "Britney" to niewątpliwie najdojrzalszy album Spears spośród wszystkich trzech, jakie wydała. Wkrótce potem piosenkarka wyruszyła w ogromną trasę koncertową Dream Within A Dream World Tour. W 2002 r. Spears wystąpiła w swoim pierwszym filmie kinowym "Crossroads". Ścieżkę dźwiękową do filmu stanowiły utwory z płyty "Britney". Sama artystka śpiewa tam też "Open Your Heart" Madonny. Reżyserią zajęła się Tamra Davis. Spears wcieliła się w Lucy Wagner, jej ojca zagrał amerykański aktor, Dan Aykroyd. To przedsięwzięcie niestety nie zebrało zbyt entuzjastycznych recenzji, a nawet dostał Złotą Malinę, przyznawaną najgorszym produkcjom filmowym.
W marcu 2002 r. rozpadł się 4-letni związek Britney z Justinem Timberlake'iem. Piosenkarka długo nie mogła się pozbierać po tym rozstaniu. Wkrótce zajęła się przygotowywaniem nowego albumu. W czerwcu tego samego roku Britney otworzyła restaurację NYLA w Nowym Jorku. Przez tę inwestycję Britney straciła masę pieniędzy, ponieważ restauracja zbankrutowała. Po tych porażkach Britney zdecydowała się na niewielką przerwę w karierze. W 2003 r. mówiono o tym, jakoby kariera młodej Britney była już skończona, gdyż nie uda jej się powrócić na szczyty list przebojów w tak dobrym stylu jak zawsze. Jednak wielu krytyków myliło się. W 2003 r. Spears została ogłoszona Kobietą Roku 2003 przez amerykański magazyn "Glamour". Britney powróciła na scenę muzyczną w sierpniu 2003 r., pojawiając się na gali MTV Video Music Awards 2003. Piosenkarka zaśpiewała w duecie utwór Madonny z lat 80. "Like A Virgin" razem z Christiną Aguilerą. Potem obie artystki, wraz z wspomnianą już wcześniej Królową Popu-Madonną wykonały jej utwór "Holywood", podczas którego Spears i Aguilera otrzymały całusa od Madonny. Pocałunek Britney i Madonny był komentowany przez media jeszcze przez wiele miesięcy, wzbudził masę plotek i doniesień, a tym samym Britney udało się zerwać z wizerunkiem "dziewicy" jaki kreowała od początku kariery, dając tym samym dobry wzór dla nastolatek.

In The Zone
18 listopada 2003 r. na rynku pojawiła się długo oczekiwana płyta Britney, a zarazem jej czwarty studyjny album. Nowy longplay okazał się wielkim zaskoczeniem dla wszystkich. Był bardzo różnorodny i w niczym nie przypominał poprzednich dokonań gwiazdy. Mniej tu popu, a więcej R&B, Hip-Hopu, a nawet disco. Krążek promowany był przez "Me Against The Music" wykonany wspólnie z Madonną. Drugim singlem miał być utwór "(I Got That) Boom Boom" zaśpiewany w duecie z Ying Yang Twins lub "Breathe On Me" – utwór przypominający styl muzyczny Kylie Minogue (electro, disco). Jednak ostatecznie wybrano dynamiczny "Toxic" i tak naprawdę to dopiero on przywrócił Britney wysokie notowania na listach przebojów. Krążek sprzedał się w prawie 10 milionach kopii na całym świecie i jest to niewątpliwie najdojrzalsze muzycznie i tekstowo dzieło Britney Spears. Britney wykorzystała tu talent pisarski Cathy Dennis ("Toxic", "Showdown"), Mobiego ("Eearly Mornin'") oraz R. Kellego ("Outrageous"). Kolejnymi singlami były: piękna ballada "Everytime", do której sama Spears zdecydowała się ocenzurować teledysk oraz "Outrageous". Podczas kręcenia teledysku do tego ostatniego Britney doznała kontuzji kolana i była zmuszona przerwać światowe tournée The Onyx Hotel Tour. 3 stycznia 2004 roku Britney Spears poślubiła przyjaciela z lat dziecinnych Jasona Allena Alexandra, jednak ich małżeństwo po 55 godzinach zostało unieważnione. W sierpniu 2004 roku singel Toxic zdobył nagrodę w konkursie Teen Choice Awards, a Britney Spears została nominowana. Jej album rozszedł się do tej pory (sierpień 2004) w ilości 3 mln egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych i ponad 5 mln na świecie. Za utwór Toxic otrzymała swoją pierwszą nagrodę Grammy.

2004-2006 Przerwa w karierze
Latem 2004 r. zostały ogłoszone zaręczyny Britney z 26-letnim tancerzem Kevinem Federlinem (ur. 21 marca 1978 w Fresno County w Kalifornii). Ślub planowany na listopad, niespodziewanie odbył się 18 września 2004 roku. Goście, którzy przybyli na planowane przyjęcie zaręczynowe byli bardzo zaskoczeni, gdyż przyszli na ślub – Britney nie powiedziała o ślubie nawet własnym rodzicom i siostrze, chcąc zrobić im niespodziankę. We wrześniu 2004 r. Britney we współpracy z Elizabeth Arden i firmą Sephora przygotowała perfumy o nazwie Curious, które cieszyły się ogromną popularnością i były zarazem debiutem Britney na rynku kosmetycznym. Dochód z ich sprzedaży to ponad 100 mln USD. Wkrótce potem zapach ten uznano za najlepszy zapach kobiecy 2004 r. W skład Curious wchodziła m.in.: luizjańska magnolia. Rok później Britney wydała swój drugi zapach Fantasy, który był mieszanką kwiatowo-owocową. The Greatest Hits: My Prerogative 9 listopada 2004 r. na rynku pojawiła się kompilacyjna składanka największych przebojów Britney i była ona zarazem podsumowaniem całej kariery gwiazdy. Na krążku znalazła się przeróbka utworu Bobbiego Browna z lat 80. "My Prerogative" (w wykonaniu Britney) oraz zupełnie nowa kompozycja "Do Somethin'". W teledysku do "My Prerogative" pojawił się mąż Britney, Kevin Federline. Britney była współreżyserką teledysku do drugiego singla "Do Somethin'". Na początku 2005 r. zaczęły pojawiać się niepotwierdzone informacje o ciąży Britney.

Artystka wciąż mówiła o tym, jakoby chciała zostać młodą mamą. Informacje o ciąży Spears potwierdziła w kwietniu na swojej oficjalnej stronie internetowej, utrzymując, iż nie zna płci swego potomka. Spekulowano nawet, że Britney urodzi bliźniaki, mówiono, iż będzie to dziewczynka, a potem, że chłopczyk, gdyż Britney wyglądała w ciąży bardzo ładnie, a to miało wróżyć jej narodziny syna. Niedługo potem ukazał się osobny singel "Someday (I Will Understand)", w którym Britney śpiewa o cudzie macierzyństwa. Artystka uznała tę napisaną i skomponowaną przez siebie balladę za proroczą, ponieważ 2 tygodnie po napisaniu jej, dowiedziała się, że spodziewa się dziecka. Mówiono też o tym, jakoby Britney miała pokazać się zupełnie naga na okładce amerykańskiego magazynu "Vanity Fair", prezentując swój krągły brzuszek, tak jak zrobiła to przed laty Demi Moore. Spears pojawiła się w sierpniu na okładce magazynu "ELLE", ubrana w przeróżne sukienki ciążowe i ukazana w pięknej scenerii. 14 września 2005 r. na świat przyszedł (przez cesarskie cięcie) syn Britney, Sean Preston. Latem 2005 r. w amerykańskiej stacji UPN został zaprezentowany kilkuodcinkowy reality-show z udziałem Britney i Kevina "Britney & Kevin: Chaotic", w którym przedstawiono poznanie się Britney i Kevina, rozwój ich uczucia, poprzez oświadczyny, aż po ślub młodej pary i kulisy kręcenia teledysku do "Someday (I Will Understand)". Pod koniec kwietnia prasa ujawniła i potwierdziła kolejną ciąże Britney, z której dziecko ma narodzić się w październiku 2006 . Dla Britney był to szok – ponoć płakała, gdy się dowiedziała, bo jak nam wszystkim wiadomo, jej małżeństwo z Kevinem osiągnęło schyłek. Kevina widziano z azjatycką modelką, jak szedł w czułym uścisku.

B In The Mix
The Remixes 22-go listopada 2005 r. Jive wypuściło na rynek składankę remixów największych przebojów Britney, która zawierała też zupełnie nową kompozycję "And Then We Kiss". Płyta nie była w żaden sposób promowana, nie wydano ani jednego singla, jedynie "And The We Kiss" trafiło w wersji zremiksowanej jako winyl do najlepszych klubów i dyskotek. Jive planowało też wydanie albumu z niepublikowanymi utworami Britney, gdyż uważali, że fani Spears potrzebują jej nowych piosenek. Jednak to przedsięwzięcie nie doczekało się realizacji, gdyż sama gwiazda nie była zgodna z wytwórnią. 28 lutego 2006 r. Britney pojawiła się na festiwalu Mardi Gras w Nowym Orleanie. Wzięła też udział w programie "Good Morning America". W marcu wystąpiła w talk-show komediowym, zatytułowanym "Will&Grace". Britney zdecydowała się na wypuszczenie na rynek limitowanej edycji jej poprzedniego zapachu Curious tym razem o nazwie Curious: In Control. N Niektórymi ze składników tego zapachu były: czarna wanilia, kryształki tonka, północna orchidea i crème brûlée. W wywiadach dla People i Entertainment Tonight Britney Spears potwierdziła, iż pracuje nad piątym, studyjnym albumem w swoim prywatnym studio. 7 kwietnia 2006 r. Spears umieściła na swojej oficjalnej stronie fragment piosenki "To My Sister" (nazywanej też "Just Yesterday"), którą zadedykowała swojej młodszej siostrze, Jamie Lynn, z okazji jej 15. urodzin. Prawdopodobnie ten utwór znajdzie się na nowej płycie piosenkarki. 8 maja Britney pojawiła się na przyjęciu Elizabeth Arden, zorganizowanym z okazji najlepiej sprzedających się jej perfum: Curious, Fantasy i In Control, które miało miejsce przy Hotelu Hudson w Nowym Jorku. 9 maja 2006 r. Britney, występując w programie Davida Lettermana, potwierdziła, że spodziewa się drugiego dziecka. Zdradziła, że będzie to chłopiec.

Taką informację potwierdziła też jej rzeczniczka prasowa. "Jestem szczęśliwa, jestem w błogosławionym stanie. Mam piękny dom, cudowną rodzinę, podtrzymujących, kochających ludzi dookoła. Mam wielkie życie" – powiedziała Spears podczas programu. W czerwcu Britney pojawiła się na okładce magazynu "OK!" oraz wzięła udział w kontrowersyjnej sesji zdjęciowej dla magazynu "Harper's Bazaar", gdzie pojawiła się zupełnie nago w zaawansowanej ciąży. Przyznała też, że taką sesję chciała zrealizować podczas pierwszej ciąży, jednak tak się nie stało. Oświadczyła też, że gdy tylko urodzi się jej drugie dziecko, "weźmie się za siebie i odzyska dawną, seksowną sylwetkę". Młoda piosenkarka nie może już doczekać się powrotu na scenę. Na niedługo przed porodem Spears pojawiła się wraz z synkiem, Seanem Prestonem, na okładce magazynu "People", gdzie powiedziała, że nie może się już doczekać rozwiązania drugiej ciąży i szybkiego powrotu na scenę. Przyznała też, że nie wyobraża sobie, jak będzie mogła pokochać kogoś drugiego jak Seana (mowa tu o drugim dziecku wokalistki). Britney potwierdziła, że pracuje nad nową płytą i że ukaże się ona na początku 2007 roku. Spears pojawiła się też na gali Teen Choice Awards 2006, gdzie zapowiedziała debiutancki występ swojego męża, Kevina Federline'a. Wykonał on utwór "Lose Control" z nadchodzącej płyty "Playing With Fire". Wkrótce potem Britney i Kevin wzięli udział w krótkim spocie na MTV VMA Awards 2006, gdzie zapowiedzieli wygraną Beyonce.

12 września 2006 roku Britney Spears urodziła drugiego syna, który otrzymał imiona Jayden James. Dwa dni później jej pierworodny syn, Sean Preston, obchodził swoje pierwsze urodziny. 30 września Spears pojawiła się na okładce muzycznego magazynu "Q", który z okazji swojego 20-lecia wydanie specjalne zaproponował aż w 20 różnych okładkach, z których na każdej znalazła się inna gwiazda muzyki. Piosenkarka pojawiła się w bieliźnie i po raz drugi śmiało wyeksponowała swój okrągły brzuch. Sesja została zrealizowana latem 2006 r. Britney udzieliła też wywiadu i przyznała, iż 2007 rok będzie "szalony", gdyż planowane jest wydanie nowej płyty i kolejna światowa trasa koncertowa, w którą zabierze swoje dzieci. 27 października, na kilka dni przed premierą debiutanckiej płyty męża Britney, Kevina Federline'a, w Internecie pojawiła się piosenka "Crazy" wykonywana przez Kevina w duecie ze swoją sławną żoną. 7 listopada 2006 r. Britney w sądzie w Los Angeles złożyła pozew o rozwód. Jako przyczynę podała "niemożliwe do pogodzenia różnice" oraz wystąpiła o prawo do przyznania jej opieki nad dwoma synami. Federline za rozpad swojej rodziny i nieudolną karierę obwinił cały świat i natarczywych dziennikarzy. Sprawę rozwodową dla Spears ma poprowadzić Laura Wasser, specjalizująca się w rozwodach. Niedługo potem Spears pojawiła się w roli prezenterki na rozdaniu nagród American Music Awards 2006, gdzie wręczyła nagrodę dla najlepszej artystki R&B, którą została Mary J. Bilge. Spears kilkakrotnie była widywana w towarzystwie Paris Hilton. Obie imprezowały w Las Vegas i w rezydencji Paris po uroczystości American Music Awards. Britney w styczniu wydaje przepiękny zapach o nazwie MIDNIGHT fantasy.Jest to zapach króry ma w sobie różę północną. W połowie Kwietnia Britney wydaje album pt.Flown.Artyskta współpracuje z The Neptunes tak jak w jej teledysku I'm A Slave For You.Artystka bowiem jeszcze nie powiedziała dokładnej daty wydania albumu.

Z albumu pt. Baby One More Time
* 1998 ...Baby One More Time
* 1999 Sometimes
* 1999 (You Drive Me) Crazy
* 1999 Born To Make You Happy wydany tylko w Europie
* 2000 From The Bottom Of My Broken Heart wydany tylko w USA
* 2000 Thinkin' About You wydanie wyłącznie promocyjne

Z albumu pt. Oops!...I Did It Again
* 2000 Oops! I Did It Again
* 2000 Lucky
* 2000 You Got It All wydanie wyłącznie promocyjne
* 2000 Stronger
* 2001 Don't Let Me Be The Last To Know
* 2001 Walk On By wydanie wyłącznie promocyjne, wyd., tylko w Japonii
* 2001 Girl In The Mirror wydanie wyłącznie promocyjne, wyd. tylko na Filipinach
* 2001 When Your Eyes Say It wydanie wyłącznie promocyjne, wyd. tylko na Filipinach

Z albumu pt. Britney
* 2001 I'm A Slave 4 U
* 2001 I'm Not A Girl, Not Yet A Woman w Europie wydany w połowie 2002 roku
* 2001 Overprotected wydany tylko w Europie
* 2002 Overprotected (DarkChild Remix) wydany tylko w USA
* 2002 I Love Rock 'n' Roll
* 2002 Anticipating wydany tylko we Francji i Brazylii
* 2002 Boys wydanie wyłącznie promocyjne
* 2002 Boys (Co-Ed Remix Ft. Pharrell Williams)
* 2003 Cinderella wydanie tylko radiowe dla Ameryki Północnej
* 2003 Bombastic Love wydanie tylko radiowe dla Ameryki Północnej
* 2004 What It's Like To Be Me wydanie tylko promocyjne
* 2005 That's Where You Take Me wydanie tylko promocyjne na Filipinach

Z albumu pt. In The Zone
* 2003 Me Against The Music Feat. Madonna
* 2003 (I Got That) Boom Boom wydanie tylko dla iTunes
* 2004 Toxic
* 2004 Everytime
* 2004 Breathe On Me wydanie tylko na winylu z remixami
* 2004 Outrageous

Z albumu pt. Greatest Hits: My Prerogative
* 2004 I've Just Begun (Having My Fun) wydanie tylko dla iTunes
* 2004 My Prerogative
* 2004 Chris Cox Megamix
* 2005 Do Somethin'

Z albumu pt. B In The Mix - The Remixes
* 2005 And Then We Kiss wydanie promocyjne winylowe